YHDISTYS

Turun Rotukissayhdistys - Åbo Raskattförening TUROK ry on perustettu 1974.

TUROK on Suomen Kissaliiton jäsenyhdistys ja kuuluu sen välityksellä kansainvälisen kissaliiton Federation Internationale Feline d'Europe (FIFe) kattojärjestöön. Yhdistyksen järjestämissä näyttelyissä noudatetaan FIFen ja Suomen Kissaliiton rotumääritelmiä ja sääntöjä.

Tältä sivulta löydät hallitusten jäsenten ja yhdistyksen toimihenkilöiden yhteystiedot sekä yhdistyksen säännöt. Koko hallituksen tavoitat osoitteella hallitus@turok.fi.

Suomen kielen lisäksi toimihenkilöistä osan kanssa voi asioida sujuvasti myös seuraavilla kielillä: englanti (en), ruotsi (sv), venäjä (ru).


Hallitus


Puheenjohtaja ja Turokatti-lehden päätoimittaja

Tero Vinterbäck
puheenjohtaja@turok.fi
turokatti@turok.fi

Varapuheenjohtaja, jäsenrekisterin- ja rahastonhoitaja

Irma Hausen (en)
jasen@turok.fi
talous@turok.fi

Sihteeri, tuomariemäntä ja vararahastonhoitaja

Jenni Virta (en)
0408206887
sihteeri@turok.fi
judges@turok.fi


Tuomariemäntä, näyttelymentori ja mentori

Pentuneuvoja ja ruusukesihteeri

Matti Korpela
0405727659
pennut@turok.fi
ruusuke@turok.fi

Ruusukesihteeri

Elena Korpela (ru)
ruusuke@turok.fi 

Varasihteeri, hallituksen varajäsen

Taru Sarkiola
varasihteeri@turok.fi 


Hallituksen jäsen

Annikki Jokinen
annikki@turok.fi

Hallituksen jäsen

Vanessa Ruuskanen

Hallituksen varajäsen

Jasmin Jalonen
jasmin@turok.fi

Toimihenkilöt


Näyttelysihteeri

yhteydenotot ensisijaisesti sähköpostilla

show@turok.fi

Antti Saari  

Kalervontie 5 A6, 05830 Hyvinkää

0449183237


Näyttelypäällikkö

Essi Anttila (en)
np@turok.fi

Pääassistentti

Elina Järvinen
assistentti@turok.fi

Ulkomaan näyttelyilmoittautumiset

Anne Lehtimäki (en)
chartreux.souriant@hotmail.com 


Kalustovastaava

Mikko Tepponen
kalusto@turok.fi
040 842 1586

Mentori

Heli Tepponen
htepponen@gmail.com

Mentori

Sanna Veijalainen (en, sv)
mentori2@turok.fi 

Mitä mentori tekee?

Mentorit auttavat jäsenistöä kasvatukseen, näyttelyttämiseen ja Suomen Kissaliiton ja FiFén sääntöihin liittyvissä asioissa. Yhteyttä voit ottaa luottamuksellisesti.