YHDISTYS

Turun Rotukissayhdistys - Åbo Raskattförening TUROK ry on perustettu 1974.

TUROK on Suomen Kissaliiton jäsenyhdistys ja kuuluu sen välityksellä kansainvälisen kissaliiton Federation Internationale Feline d'Europe (FIFe) kattojärjestöön. Yhdistyksen järjestämissä näyttelyissä noudatetaan FIFen ja Suomen Kissaliiton rotumääritelmiä ja sääntöjä.

Tältä sivulta löydät hallitusten jäsenten ja yhdistyksen toimihenkilöiden yhteystiedot sekä yhdistyksen säännöt. Koko hallituksen tavoitat osoitteella hallitus@turok.fi.

Suomen kielen lisäksi toimihenkilöistä osan kanssa voi asioida sujuvasti myös seuraavilla kielillä: englanti (en), ruotsi (sv), venäjä (ru).


Hallitus


Puheenjohtaja ja näyttelypäällikkö

Essi Anttila (en)
puheenjohtaja@turok.fi

np@turok.fi

Varapuheenjohtaja

Tero Vinterbäck
tero@turok.fi

Sihteeri ja tuomariemäntä

Jenni Virta (en)
0408206887
sihteeri@turok.fi
judges@turok.fi

Rahaston- ja jäsenrekisterinhoitaja

Irma Hausen (en)
talous@turok.fi
jasen@turok.fi 

Turokatti päätoimittaja

Jonna Sivonen (en)
turokatti@turok.fi 

Pentuneuvoja ja ulkomaan näyttelyilmoittautumiset

Emilia Jalo (en)
pennut@turok.fi
int.shows@turok.fi

Varasihteeri

Taru Sarkiola
hallitus@turok.fi 

 Mentori

Pia Peltola
hallitus@turok.fi


Hallituksen jäsen

Annikki Jokinen
hallitus@turok.fi


Toimihenkilöt


Näyttelysihteeri

yhteydenotot ensisijaisesti sähköpostilla

show@turok.fi

  Tiina Räsänen

Puijonsarventie 21 C 17, 70260 Kuopio

Pääassistentti

Elina Järvinen
assistentti@turok.fi


Kalustovastaava

Mikko Tepponen
kalusto@turok.fi
040 842 1586

Mentori

Heli Tepponen
htepponen@gmail.com


Mitä mentori tekee?

Mentorit auttavat jäsenistöä kasvatukseen, näyttelyttämiseen ja Suomen Kissaliiton ja FiFén sääntöihin liittyvissä asioissa. Yhteyttä voit ottaa luottamuksellisesti.