YHDISTYS

Turun Rotukissayhdistys - Åbo Raskattförening TUROK ry on perustettu 1974.

TUROK on Suomen Kissaliiton jäsenyhdistys ja kuuluu sen välityksellä kansainvälisen kissaliiton Federation Internationale Feline d'Europe (FIFe) kattojärjestöön. Yhdistyksen järjestämissä näyttelyissä noudatetaan FIFen ja Suomen Kissaliiton rotumääritelmiä ja sääntöjä.

Tältä sivulta löydät hallitusten jäsenten ja yhdistyksen toimihenkilöiden yhteystiedot sekä yhdistyksen säännöt. Koko hallituksen tavoitat osoitteella hallitus@turok.fi.

Suomen kielen lisäksi toimihenkilöistä osan kanssa voi asioida sujuvasti myös seuraavilla kielillä: englanti (en), ruotsi (sv), venäjä (ru).


Hallitus


Puheenjohtaja ja Turokatti-lehden päätoimittaja

Tero Vinterbäck
puheenjohtaja@turok.fi
turokatti@turok.fi

Varapuheenjohtaja ja ​pentuneuvoja

Matti Korpela
0405727659
varapj@turok.fi
pennut@turok.fi

Sihteeri ja tuomariemäntä

Jenni Virta (en)
0408206887
sihteeri@turok.fi
judges@turok.fi

Jäsenrekisterinhoitaja, rahastonhoitaja ja varasihteeri

Irma Hausen (en)
jasen@turok.fi
talous@turok.fi

Ulkomaan ilmoittautumiset

Anne Lehtimäki (en)
chartreux.souriant@hotmail.com 

Ruusukesihteeri

Elena Korpela (ru)
ruusuke@turok.fi 


Vararahastonhoitaja

Annikki Jokinen
talous@turok.fi

Hallituksen jäsen

Vanessa Ruuskanen

Hallituksen jäsen

Eeva-Maija Sandström
eeva-maija@turok.fi

Toimihenkilöt


Näyttelysihteeri

Antti Saari (en), 0466671521
Kalervontie 5 A 6, 05830 Hyvinkää
show@turok.fi


Näyttelypäällikkö

Jonna Varhama (en, sv)
np@turok.fi

Pääassistentti

Eeva-Leena Juntunen
assistentti@turok.fi


Kalustovastaava

Mikko Tepponen
kalusto@turok.fi
040 842 1586

Mentori

Heli Tepponen
htepponen@gmail.com

Mentori

Sanna Veijalainen (en, sv)
mentori2@turok.fi 

Mitä mentori tekee?

Mentorit auttavat jäsenistöä kasvatukseen, näyttelyttämiseen ja Suomen Kissaliiton ja FiFén sääntöihin liittyvissä asioissa. Yhteyttä voit ottaa luottamuksellisesti.